Marka tescili için online başvuru belgesi anlamı taşıyan belgeler farklı kurumlar tarafından farklı yönetmelikler ile hazırlansa da esas alınacak birkaç farklı nokta belgenin ana hatlarını belirlemektedir.

Online Marka Tescilin Avantajları

Marka tescil başvuru formu dolduracakların öncelikle gerçek kimlik bilgileri olan ismi soy ismi sahip olduğu firmanın unvanı firmanın ve başvuruyu yapan kişinin telefon numarası faks numarası ve e mail adresi gibi bilgileri girmeleri gerekir. Son derece temel bilgilere ek olarak eğer varsa şirketin web adresi ve markanın ya da markaların isimleri bu formda yer alan diğer bilgilerdir. Bu nedenle söz konusu bilgilerin eksiksiz olarak gönderilmiş olması gerekmektedir.

Marka Tescili İçin Profesyonel Destek

Marka tescil başvuru formu ile ilk kez karşılaşanların tescil belge işlemlerinde daha da çeşitlenen belge dilekçe ve talep formları ile ilgili sorunları profesyonel destek almadan aşması son derece zor olacaktır. Bu nedenle mutlaka bu alanda hizmet veren bir kurumdan yardım almak gerekmektedir. Firma tescilleri ertelenmemesi gerekilen işlemlerdir. Zira ülkemizde 12 ayı bulabilen tescil süreleri düşünüldüğünde gecikilen her gün bu alanda hem ürünlerinizin hem de şirketinizin taklit edilmesi sorununu ortaya çıkartmaktadır. Firmanıza ait ürün ve hizmetlerin taklit edilememesi ve ticari ve manevi kayıp yaşamamanız için marka tescil evraklarınızın belirleyici ve sizi yasa önünde koruyacak olan tek destek olduğunu unutmamalısınız.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.