Marka tescil konusu son derece profesyonel bilgi gerektiren ve ülkemizde son yıllarda değişen ticaret kanunları gereğince ihtiyaç duyulan özellikle ürün ve hizmet üretenlerin korunmasına yönelik alınmış önemli tedbirlerden biridir. Fakat tek başınıza içinden çıkılması son derece zor olan tescil işlemleri profesyonel kurumlar tarafından yapılmalıdır.

Marka Tescilinde Öne Çıkan Sorunlar

Marka tescil sınıfları yurt içi tescil evrakları göz önünde bulundurulduğunda 45 farklı alanda öne çıkmaktadır. Söz konusu 45 sınıfı araştırıp size en uygun ya da size uygun olan tescil sınıfının belirlenmesi ciddi bir çalışma gerektiren alandır. Bu nedenle içinde giysi kiralama hizmeti sunan kurumları dahi kapsayacak şekilde ayrıntılı hazırlanan bu listeler arasından doğru tercihi yapmak oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü tescil işlemleri oldukça uzun süren işlemlerdir.

Marka Tescili İçin Başvuru Adresi

Marka tescil sınıfları hataları kaybedilen zamanın 3 belki 4 yıla kadar uzadığı bir alan olması nedeni ile başvuruları profesyonel destek ile tamamlanmalıdır. Örneğin ortalama 1 yıl süren tescil araştırma ve inceleme döneminde yapılan en küçük hata evrakların size geri dönmesine ve aynı işlemin düzeltilip bir yıl daha geriye düşmenize neden olacaktır. Bu sırada farklı firmalar hatasız yaptığı başvurular ile aynı alanda yaptığınız üretimlere marka ve modellere patent ve tescil alarak sizin bu alanda zarara uğramanızı sağlayacaktır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.