Marka tescil belgesi almak isteyenlerin sık yaşadığı durum olan kafa karışıklığının önlenmesi için bu alanda atılması gerekilen bütün adımlar sınıflandırılmış ve guruplara ayrılmıştır. Fakat yine de içinden çıkılması profesyonel destek gerektiren bir konuya dönüşmüştür.

Emtia Nedir?

Marka tescil emtia listesi için marka sınıflandırılması ya da gruplandırılması demek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle son derece geniş bir emtia listesi ile başa çıkmak gerekmektedir. Toplamda 45 farklı sınıf olan emtia listesinde sizin hizmet verdiğiniz alanın kaçıncı gurupta yer aldığınızı öğrenmeniz büyük önem göstermektedir. Örneğin bu sınıf göz önünde bulundurulmadan tescil belgesine başvuru yapmaya kalktığınızda belgeleriniz geri dönecek ve oldukça uzun süre kaybedeceksiniz.

Marka Tescili Sonuçlandırmak İçin Gerekli Süre

Marka tescil emtia listesi aramalarına örnek olarak 1 sınıf emtia listesinde yer alan iş koluna göz attığımızda sanayi kuruluşlarının ve arıca bilim alanında hizmet veren kuruluşların olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra tarım, fotoğrafçılık, bahçecilik yanı sıra ormancılık ile ilgili kuruluşların yanı sıra Kimyasal üretim yapan gübre üreten ve işlenmemiş olan plastik ve reçinelerin üretimini yapan firmaların bu alanda hizmet aldıkları görünmektedir. Ayrıca yangın söndürücü imal eden kırtasiye ve ofis kullanımına ev kullanımına uygun yapışkan üreten firmalar da yine bir numaralı emtia listesine göre tescil belgesi hazırlamak zorundadırlar. Emtia listelerinde yanlış yapmamak için profesyonel destek almayı ihmal etmeyin

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.