Üretim yapan ve geleceğini yaptığı üretimler üzerinden şekillendiren kişiler ve kurumlar özgünlüklerinin korunmasına son derece büyük önem vermelidir. Aksi taktirde yasadan kaynaklı olan durumlarda yapılan en küçük hatalar olağan üstü sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Tescil Belgesi Nedir?

Marka tescil belgesi hayatımıza kısa süre önce giren ticaret kanunu esas maddelerinin değişikliğe uğraması ile girmiştir. Bu nedenle henüz tüm toplum kesimleri tarafından benimsenmemiş olan bu işlemler son derece büyük riskler oluşturmaktadır. Çünkü bir alanda başarılı bir üretim yapan firma yurt içinde taklitlerinden ya da aynı isimle prestij karalayan üretimlerden kendini korumak için bu marka tescil belgeleri ile donatılmış olmalıdır. Çünkü yasa önünde kendilerini ve isteklerini ispatlayıp haklarını talep edebilmeleri için marka tescil belgeleri olmadan bir çıkmaz içine girilecektir.

Marka Tescil Belgesi Ne Zaman Alınmalıdır?

Marka tescil belgesi için geç kalmak bu alanda başkalarının devreye girmesine ve söz konusu belgeleri alarak ticari anlamda oldukça zorlu bir sürecin başlamasına neden olabilmektedirler. Bu alanda profesyonel destek veren firmalar arasında doğru seçimi yapmak ve bu destek ile marka tescil işlemlerini yaptırmak büyük önem kazanmıştır. Aksi taktirde oluşan gecikmelerde tescil yaptıran başkaları sizden tazminat talep edebilecek ve yaptığınız üretim maddesinin piyasa da satışını yasaklatıp toplattırabilecektir. Bu nedenle tescil dünyasında zaman son derece önemlidir.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.