Marka ve ürün tescilleri söz konusu olduğunda ülkemizde bu alanda yetkili tek kurum olan ve TPE kısaltması ile bilinen Türk patent Enstitüsü değişen yeni ticaret kanunu esaslarına göre Teknoloji ve sanayi bakanlığı bünyesinde hizmet vermektedir.

Tescilin Önemi

Marka tescil belgesi almak oldukça büyük öneme sahiptir. Bu nedenle süre kaybetmek bu alanda başkalarının devreye girmesini ve sizi son derece zora sokacak işlemler yapmasını mümkün kılabilmektedir. Bu nedenle ülkemizde ortalama olarak 8 ay ile 12 ay arasında değişen marka patent başvuru işlemleri yurt dışında daha da uzun bir süre aldığı göz önünde bulundurulduğunda erken davranmak ve markanızı koruma altına almak sizin için oldukça büyük önem taşıyacaktır. Marka ve tescil işlemleri için hizmet alabileceğin pek çok nokta bulunmaktadır.

Marka Tescili Yaptırmak İçin Ne Zaman Başvurmak Gerekir?

Marka tescil belgesi online sistemlerde karşınıza çıkabilen marka araştırma ve incelemeyi daha kolay bir hale getiren marka araştırma formları bu alanda başvuru ya da ön başvuru anlamı taşımaktadır. Zira bu evraklar esas alınarak marka başvurusu yapılıp yapılamayacağına karar verilmektedir. Bu nedenle başvuru belgesinin doldurulması için online hizmetler yanı sıra faks ve telefon ile hizmet veren pek çok adrese ulaşmak mümkündür. Marka ve ürünlerinizin geleceğini korumanız ve ticari kayıp yaşamamanız için mutlaka tescil yaptırmanız gerekmektedir.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.