Marka tescil belgesi almak zorunlu olmasa da markanızın geleceğini korumak için mutlaka değerlendirmeniz gereken bir fırsattır. Aksi durumlarda iş projenizin başarı kazandığı durumlarda geciken marka tescil başvuruları fırsatçılara fayda sağlayacaktır.

Marka Tescil Nedir?

Marka tescil sınıfları tpe kararlarına göre 45 farklı dalda hazırlanmış ve bu iş kollarında yer alan markaların tescil belgelerini bu alanlarda talep etmeleri büyük önem kazanmıştır. Zira belgenin alınabilmesi için başvuruların doğru sınıflar üzerinden yapılması gerekmektedir. Marka tescil belgesi markanıza pek çok yarar sağlamaktadır. Fakat en önemli yararı markanızın büyük şirketler karşısında ezilmesini ve haklarının ihlal edilmesinin engellenmesidir. Bu yönü ile bakıldığında marka tescilinin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Marka Tescili Yapmadan Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar

Marka tescil sınıfları tpe listelerinde bulunması için mutlaka profesyonel destek gerektiren bir iş koludur. Bu nedenle son derece geniş bir liste olan iş kolları arasından sizin hizmet verdiğiniz alanın belirlenmesi için alacağınız destek zaman kaybetmenizi engelleyecektir. Marka tescili için atılması gereken en doğru adım şirket hizmet vermeye başladığı gün söz konusu tescil belgelerinin alınmasıdır. Zira geç kalınmış durumlarda devreye giren fırsatçı üreticiler hem markanızı taklit edecek hem de ürünlerinizin satışları kontrolünüz dışında kalitesiz ve size ait olmayan üretimler olarak prestij ve Pazar kaybetmenize sebep olacaktır. Söz konusu belge ile markanızın yasal hakları koruma altına alınmaktadır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.